Din vej hertil:

    Repræsentation

    Foreningens interne og eksterne repræsentation:

    Pr. 31. december 2017

    Bestyrelse
    Torben Juulsager formand, Vibeke Brandhof næstformand, Anne Kristine Munk Mouritsen, Christian Peter Hansen, Søren Bredal Henriksen (ALF-repræsentant), Søren Andersen (PLF-repræsentant), Mathias Bo Nielsen (observatør for FoFoDaLa)

    Ansatte Landinspektørers Forum - bestyrelsen
    Søren Bredal Henriksen formand, Dorte Holm næstformand., Kåre Christensen, Kenneth Vittrup,
    Suppleanter: Rune Halkjær Christensen, Jesper Lundstrøm, Cathrine Gylling Jensen

    DdL-PLF Forhandlingsudvalg
    Birthe Voer Andersen, Søren Bredal Henriksen, Jacob Juul Jellesen

    Efteruddannelsesudvalg
    Michael Hammer formand, Bent Hulegaard Jensen, Anders Heebøl, Poul Moesgaard, Karsten L. Willeberg-Nielsen

    Fagligt Møde Udvalg
    Morten Krebs formand, Else-Marie Ulvsgaard, Søren Aage Nørmølle, Søren Ellegaard, Jens Henrik Sørensen

    Politisk revisor:  Lars Birk Jensen med Tanja Skovsgaard som suppleant

    Responsumudvalg: Sti Herman Stisen, Jørgen Bang Jakobsen, Finn Kjær Christensen

    Nationale repræsentanter
    Aftagerpanel ved bl.a. landinspektøruddannelsen: Torben Juulsager

    Akademikerne (AC)
    Bestyrelsen:
    Thomas Damkjær Petersen, IDA, - gennem IDA-DdLs fællesrepræsentantskab
    Privatsektorudvalget: Kåre Christensen
    Øvrige udvalg i Akademikerne er bemandet af IDA-repræsentanter

    Akademikernes A-kasse - bestyrelsen:  Christian Peter Hansen
    Repræsentantskab: Vibeke Brandhof, Christian Peter Hansen

    Dansk Byplanlaboratorium Repræsentantskab: Jan P. Nielsen

    IDA-udvalg
    Ansattes Råd, IDAs forhandlingsudvalg og IDA offentlig:
    Dorte Holme, observatør
    IDA privat: Kenneth Vittrup
    Lønstatistikudvalget: Rune Halkjær Christensen

    KTOs Repræsentantskab: Dorte Holme

    Internationale repræsentanter
    CLGE - Comité de Liaison des Géomètres-Experts Européens: 
    Torben Juulsager

    FIG - Fédération Internationale des Géomètres
    Fast delegeret –
    Torben Juulsager
    Kommission 1 Professional Standards & Practice - Torben Juulsager
    Kommission 6 Engineering Surveys – Søren Aage Nørmølle
    Kommission 7 Cadastre & Land Management – Søren Andersen

    Æresmedlemmer
    Henning Elmstrøm, Niels Kristian Nielsen, Niels Østergård, Stig Enemark