Din vej hertil:

    Repræsentation

    Foreningens interne og eksterne repræsentation:

    Pr. 5. april 2017

    Bestyrelse
    Torben Juulsager formand, Vibeke Brandhof næstformand, Anne Kristine Munk Mouritsen, Christian Peter Hansen, Søren Bredal Henriksen (ALF-repræsentant), Søren Andersen (PLF-repræsentant), Mathias Bo Nielsen (observatør for FoFoDaLa)

    Ansatte Landinspektørers Forum - bestyrelsen
    Søren Bredal Henriksen formand, Dorte Holm næstformand., Kåre Christensen, Kenneth Vittrup,
    Suppleanter: Rune Halkjær Christensen, Jesper Lundstrøm, Cathrine Gylling Jensen

    DdL-PLF Forhandlingsudvalg
    Birthe Voer Andersen, Søren Bredal Henriksen

    Efteruddannelsesudvalg
    Michael Hammer formand, Bent Hulegaard Jensen, Anders Heebøl, Poul Moesgaard, Karsten L. Willeberg, Peter Mortensen

    Fagligt Møde Udvalg
    Morten Krebs formand, Else-Marie Ulvsgaard, Søren Aage Nørmølle, Søren Ellegaard, Jens Henrik Sørensen

    Politisk revisor:  Lars Birk Jensen

    Responsumudvalg: Sti Herman Stisen, Jørgen Bang Jakobsen, Finn Kjær Christensen

    Nationale repræsentanter
    Aftagerpanel ved bl.a. landinspektøruddannelsen: Torben Juulsager

    Akademikerne (AC)
    Bestyrelsen:
    Thomas Damkjær Petersen, IDA, - gennem IDA-DdLs fællesrepræsentantskab
    Privatsektorudvalget: Kåre Christensen
    Øvrige udvalg i Akademikerne er bemandet af IDA-repræsentanter

    Akademikernes A-kasse - bestyrelsen:  Christian Peter Hansen
    Repræsentantskab: Vibeke Brandhof, Christian Peter Hansen

    Dansk Byplanlaboratorium Repræsentantskab: Jan P. Nielsen

    IDA-udvalg
    Ansattes Råd, IDAs forhandlingsudvalg og IDA offentlig:
    Dorte Holme, observatør
    IDA privat: Kenneth Vittrup
    Lønstatistikudvalget: Rune Halkjær Christensen

    KTOs Repræsentantskab: Dorte Holme

    Internationale repræsentanter
    CLGE - Comité de Liaison des Géomètres-Experts Européens: 
    Torben Juulsager

    FIG - Fédération Internationale des Géomètres
    Fast delegeret –
    Torben Juulsager
    Kommission 1 Professional Standards & Practice - Torben Juulsager
    Kommission 6 Engineering Surveys – Søren Aage Nørmølle
    Kommission 7 Cadastre & Land Management – Søren Andersen

    Æresmedlemmer
    Henning Elmstrøm, Niels Kristian Nielsen, Niels Østergård, Stig Enemark